www.sklenarstvi-vyskov.cz | www.limpido.cz | E-mail: limpido@limpido.cz | ZAVOLAT DO SKLENÁŘSTVÍ (vytočí tel. číslo)

Naše společnost se zaměřuje, jak na individuální potřeby jednotlivých zákazníků, tak na sériovou výrobu pro firmy. Pro lepší orientaci zákazníka v sortimentu disponujeme kompletní vzorkovnou v Obchodním domě Kojál Vyškov.
Nabízíme velké množství výrobků a služeb. Vyrábíme stovky různých druhů skla a tisíce vzorů rámů, zabýváme se dále lepením akvárií, výrobou reklamních předmětů ze skla a realizacemi dle přání zákazníka.

Po dohodě se zákazníkem jsme schopni vyrobit a namontovat téměř cokoli!

Kontakt

Nádražní 3/4 
Vyškov - OD Kojál (1.patro) 
68201

Telefon: +420 725 662 438 

E-mail:
limpido@limpido.cz
Telefon:
+420 725 662 438

Bezpečnostní sklo

  • Bezpečnostní sklo - ani u velkoplošných prosklení není třeba se vzdát bezpečnosti. Účinnou ochranu před vloupáním a nebezpečím poranění v oblasti bydlení a práce poskytuje bezpečnostní sklo. V provedení jako vrstvené bezpečnostní sklo zůstává i po pokusu o vloupání sklo v rámu a nevznikne žádný otvor pro vniknutí dovnitř. Tím se může zabránit další škodě způsobené náhodným pachatelem. Bezpečnostní skla chrání nejen před vloupáním. Splňuje i všechny požadavky na prosklení nad hlavou a prosklení chránící před pádem v obytných domech, zimních zahradách a veřejných budovách, které ukládá stavební zákon.
    • tepelně tvrzené (ESG) – Tepelně tvrzené bezpečnostní sklo je sklo, u kterého došlo za pomoci tepelně řízeného procesu ohřevu (nad 600°C) a ochlazení k vyvolání povrchového tlakového napětí. Účelem tohoto procesu je podstatně zvýšit odolnost skla vůči mechanickému a tepelnému namáhání (šokům). Tepelně tvrzené bezpečnostní sklo se pak díky vnitřnímu pnutí při rozbití rozpadne na velké množství malých neostrých střepů o maximální velikosti 100mm. Ve srovnání s obyčejným sklem float má toto bezpečnostní sklo mnohem větší ohybovou tuhost, přibližně pětkrát vyšší odolnost vůči bočnímu rázu, je podstatně odolnější vůči tepelným šokům. Nelze jej ovšem po vytvrzení dále opracovávat (řezat, vrtat ani jinak tvarovat). Sklo si nicméně i po procesu tvrzení uchovává světelné a energetické vlastnosti obyčejného skla.
  • vrstvené (connex) - bezpečnostní výplně z vrstveného skla VSG se skládají minimálně ze dvou skleněných tabulí různé síly, které jsou vzájemně spojené celým svým povrchem mezivrstvou. Jako mezivrstvu lze použít různě silné fólie. Bezpečnostní výplně z vrstveného skla poskytují větší počáteční odolnost vůči namáhání než obyčejné sklo float. Při rozbití zůstávají jednotlivé úlomky skla vcelku a jsou drženy meziskelní fólií.
  • bezpečností folie – nalepení folie na sklo, nejčastěji se využívá u zrcadel pro ochranu před zraněním při rozbití
  • smaltované tvrzené sklo – skla se smaltem se uplatní především jako fasádní skla, ale použitím sítotisku se výrazně zvýší uplatnění v interiéru (dveře, celoskleněné stěny, nábytkové sklo, sprchové kouty, sklené obklady atd.) Velkou výhodou je snadná údržba a mnohem větší povrchová pevnost oproti klasickému sklu. Mícháním barev lze získat téměř celou stupnici odstínů v systému RAL.
  • drátosklo - sklo, uvnitř kterého se nachází drátěná vložka, která v případě rozbití drží pohromadě jednotlivé kousky skla. Výhodou drátoskla je schopnost zpomalit šíření plamenů v případě požáru. Použití skla je možné jak v interiéru, tak v exteriéru.
Tyto stránky využívají soubory cookie.